Kuchnia w połysku – co trzeba wiedzieć?

Kuchnia w połysku – co trzeba wiedzieć?

Cieszące się coraz większą popularnością błyszczące fronty szafek, niosą ze sobą wiele zalet. Pierwsze kuchnie w połysku pojawiły się już ponad pół wieku temu, jednak obecnie powracają w nowej, odświeżonej odsłonie.


W artykule


Kuchnia z połyskiem – początki

Moda na meble kuchenne z frontami lakierowanymi na połysk pojawiła się już w latach 70 i bardzo szybko zyskała ogromne uznanie. Fronty kuchenne na wysoki połysk połączeniu z brakiem uchwytów prezentują się niezwykle nowocześnie.

Znakomicie prezentują się w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych. To jednak dopiero początek zalet mebli z błyszczącymi frontami.

Zalety mebli kuchennych w połysku

kuchnia na wysoki połyskLuksusowy wygląd to niejedyny powód, dla którego warto postawić na błyszczące meble w kuchni.

Poniżej prezentujemy pozostałe plusy takiego wyboru.

Kuchnia optycznie większa

Błyszczące fronty szafek odbijają światło, rozjaśniając wnętrze kuchni. Są one świetnym wyborem do pomieszczeń, gdzie nie ma zbyt dużo światła dziennego.

Błyszczące powierzchnie skutecznie powiększają niewielkie pomieszczenia.

Efekt ten można wzmocnić za pomocą punktowego oświetlenia LED.

Kuchnia zawsze na czasie

Połysk w kuchni to bardzo uniwersalny trend. Takie meble stanowią element wielu stylów aranżacyjnych, dlatego też dają one dużą swobodę przy urządzaniu kuchni na nowo.

Fronty kuchenne wykończone na wysoki połysk mają w sobie coś ponadczasowego i sprawiają, że wnętrze odbierane jest jako bardziej luksusowe.

Zawsze czysto

Szafki z połyskiem to także sposób aby nadać kuchni schludnego i czystego wyglądu. Błyszczące fronty podkreślają porządek.

Dodatkowo, czyszczenie frontów kuchennych z połyskiem jest łatwiejsze niż w przypadku powierzchni matowych. Widoczność pozostawionych na meblach odcisków palców można ograniczyć, wybierając szafki kuchenne na wysoki połysk w jasnym kolorze.

W przypadku ciemniejszych kolorów frontów ślady palców mogą być jednak bardziej widoczne.

Lepsze samopoczucie

W czystych pomieszczeniach czujemy się lepiej.

Co ciekawe, odbijające światło powierzchnie dodają energii i pobudzają do działania. Sprawiają, że kuchnia staje się jaśniejsza. Jaśniejsze pomieszczenia poprawiają nastrój i zmniejszają uczucie zmęczenia. 

Solidne wykonanie

Meble kuchenne w połysku dostępne w naszej ofercie są zarówno atrakcyjne wizualnie, jak również trwałe.

Fronty cechuje wysoka odporność na wilgoć i promieniowanie UV. Dzięki temu nie blakną pod wpływem słońca oraz nie są podatne na wypaczanie.

Warto jednak pamiętać o, że wszelkiego rodzaju zadrapania w przypadku błyszczących powierzchni, mogą być bardziej widoczne.

Kuchnia w połysku – pomysły aranżacyjne

Połysk od zawsze kojarzy się z luksusem. Dodatkowo, stosując kilka zabiegów można wydobyć z niego jeszcze więcej. Istnieje kilka sprawdzonych pomysłów na to, by podkreślić piękno kuchni na wysoki połysk.

W tym celu można wykorzystać elementy takie jak:

Oświetlenie punktowe – lub lampki i listwy LED, które rozświetlą błyszczące powierzchnie i wydobędą z nich więcej blasku.

Matowa podłoga – stworzy kontrapunkt dla szafek kuchennych na wysoki połysk, podkreślając piękny wygląd frontów.

Drewno naturalne – białe szafki na wysoki połysk bardzo dobrze prezentują się w zestawieniu z elementami w kolorze naturalnego drewna.

Świetne połączenie stanowią również blaty w kolorze naturalnego drewna.

kuchnia połysk i drewno

Barwy kontrastujące – zwłaszcza czerń i kolor antracytowy, które uwydatnią błyszczące powierzchnie. Wspaniały efekt uzyskać można zestawiając białe meble kuchenne na wysoki połysk z ciemnoniebieskim lub ciemnozielonym kolorem ścian.

Klasyczna biel – kuchnia cała w błyszczącej bieli ma swój urok. Przede wszystkim jednak wygląda czysto i schludnie. Efekt otrzymać można, łącząc błyszczące fronty kuchenne z białymi podłogami, ścianami oraz sprzętem AGD w kolorze białym.

Neutralna szarość – białe, błyszczące szafki przełamane szarością to sposób na kuchnię w stylu eklektycznego minimalizmu. Szare dodatki, np. w postaci betonowych blatów lub ścian, stworzą kontrast dla połyskujących powierzchni.

Równie ciekawie prezentują się szare błyszczące szafki połączone z ciemnozielonym, butelkowym kolorem ścian.

Możliwości aranżacyjnych z wykorzystaniem frontów kuchennych na wysoki połysk jest bardzo dużo.

Fronty kuchenne – połysk czy mat?


Poznaj kolekcję szafek kuchennych z wysokim połyskiem FREDDI

kolekcja mebli kuchennych na wysoki połysk FREDDIE


Meble kuchenne lakierowane czy matowe? To pytanie bardzo często pojawia się na wstępnym etapie planowania kuchni.

Niestety jednoznaczna odpowiedź nie istnieje. Każde rozwiązanie posiada wady i zalety. Wybór konkretnego rozwiązania to przede wszystkim rzecz gustu.

W małych kuchniach i aneksach warto wykorzystać meble z połyskiem. Błyszczące fronty odbijają światło i optycznie powiększą pomieszczenie.

W przypadku większych kuchni jest nieco więcej swobody. W tym przypadku równie dobrze sprawdzą się meble matowe. Zwłaszcza jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta, z uwagi na fakt iż fronty wykończone na wysoki połysk są bardziej wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesne kuchnie, wykończone na połysk potrafią robić ogromne wrażenie. Dlatego też, w niektórych przypadkach warto łączyć fronty matowe i błyszczące. Matowe blaty i połyskujące fronty szafek kuchennych to ponadczasowe połączenie. Zestawienie sprawdza się podczas tworzenia nowoczesnej aranżacji kuchni.


Zobacz również