Kuchnia biała z drewnem - aranżacja ponadczasowa

Kuchnia biała z drewnem - aranżacja ponadczasowa

Dobrze zaprojektowana kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale również estetyczna. Biel i naturalne drewno to znakomite połączenie, które pozwala stworzyć ponadczasową kuchnię.


W artykule:


drewniany blat i półkiJedną z największych zalet połączenia bieli i drewna jest elastyczność. Kombinację kolorów można szybko i łatwo uzupełniać, dodając różnego rodzaju akcesoria, takie jak kolorowe tkaniny lub żywe naczynia, aby stworzyć inny wygląd i styl.

Biel i drewno w Twoim domu

Biała kuchnia z drewnianymi elementami to świetny sposób na dodanie ciepła i indywidualnego charakteru w domu lub mieszkaniu. Przewaga białego koloru pozwala jednocześnie zachować w kuchni efekt przestronności.

Na początek białe szafki kuchenne

Białe szafki kuchenne to najważniejszy i zarazem jeden z najłatwiejszych sposobów na stworzenie białej kuchni. Fronty kuchenne nadają charakter całej kuchni. Tworzą jasną i otwartą przestrzeń. Warto również pamiętać, iż wykończenie frontów ma kolosalne znaczenie jeżeli chodzi o styl kuchni.

Gładkie, białe fronty kuchenne z wysokim połyskiem nadają się do nowoczesnych, a nawet minimalistycznych kuchni. Fronty kuchenne z frezem, z kolei stanowią idealne dopełnienie kuchni w bardziej klasycznym stylu.

Blat kuchenny w białej kuchni

Blat kuchenny to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów w kuchni. Pełni on zarówno funkcje użytkowe, jak i estetyczne.

Z punktu widzenia użytkowego należy dobrze przemyśleć wybór materiału z jakiego będzie on wykonany. Jeżeli chodzi o kolor, powinien on współgrać z resztą kuchni. W przypadku kuchni z omawianym zestawieniem bieli i drewna, blaty w kolorze dąb sonoma lub dąb lancelot sprawdzą się idealnie.

Rozmiar balu kuchennego zależy oczywiście od wielkości pomieszczenia. Na etapie projektowania warto również pamiętać, iż większy blat oznacza więcej miejsca do pracy.

Biel bywa chłodna

Białe kuchnie są bardzo popularne. Warto jednak wiedzieć, iż biała kuchnia niekiedy może być chłodna i mało przytulna. Zwłaszcza w połączeniu z czarnymi i ciemnymi dodatkami, wnętrze bardzo szybko nabiera industrialnego stylu.

FREDDI - Białe fronty kuchenne


Poznaj kolekcję białych szafek kuchennych z wysokim połyskiem FREDDI

kolekcja mebli kuchennych na wysoki połysk FREDDIE


Wykorzystaj siłę dodatków

dodatki w białej kuchniDodanie do białych wnętrz akcentów i dodatków w kolorze naturalnego drewna pozwala ocieplić przestrzeń i sprawi, że kuchnia będzie bardziej przytulna. Chłód i bieli i ciepło naturalnego drewna nadaje kuchni idealnej równowagi.

Jako drewniane akcenty posłużyć mogą również takie elementy jak drewniana wyspa kuchenna, drewniane krzesła, drewniane półki, drewniane deski do krojenia, a także wszelkiego rodzaju ozdoby tj. świeczniki, wazony czy pojemniki.

Odpowiedni odcień bieli

Bardzo czysta, jasna biel to zdecydowanie domena bardzo nowoczesnych kuchni. Zastosowanie mebli, ścian i podług w tym kolorze nadaje kuchni minimalistyczny wygląd.

Tworząc nieco cieplejsze wnętrze, zawierające dodatki w naturalnym kolorze drewna, warto wybrać biel w bardziej kremowym odcieniu.

Połączenie tekstur

Duża ilość bieli w kuchni może być monotonna. Połączenie różnych tekstur nadaje głębi i sprawia że pomieszczenie jest ciekawsze.

Do sprawdzonych połączeń z pewnością zaliczyć należy proste drewniane półki na ścianie z białych płytek oraz połączenie białego, gładkiego blatu kuchennego z surową, nieregularnie ciętą drewnianą wyspą kuchenną.

Ściana za blatem roboczym

Sposób wykończenia ściany za blatem w kuchni to jednej częściej pojawiających się dylematów.

Przyjęte rozwiązanie powinno nie tylko zabezpieczać ścianę przed zabrudzeniami, ale także dobrze wyglądać. W tym celu należy postawić na materiały umożliwiające łatwe mycie oraz wizualnie pasujące do aranżacji wnętrza.

Jeżeli chodzi o wykończenie ściany nad blatem w białej kuchni, istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań. Wybór rozwiązania zależy oczywiście od tego jaki efekt wizualny zamierzamy osiągnąć. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Wykończenie ściany przy pomocy białych płytek. Rozwiązanie to z jednej strony pozwala utrzymać jednolity, biały kolor ścian, a jednocześnie wprowadzi do kuchni nieco tekstur i głębi. Decydując się na płytki w otoczeniu białych ścian warto dobrze dopasować odcień farby to płytek, tak aby całość pozostawała spójna.

Biała cegła za blatem w kuchni. Podanie jak w przypadku płytek, białe cegły wprowadzą do kuchni więcej ciekawych kształtów. Podświetlenie ściany ceglanej dodatkowo podkreśli i nieregularną strukturę co stanowić może atrakcyjny wizualnie dodatek.

biała cegła za blatem w kuchni

Białe lub przezroczyste szkło. To rozwiązanie nico bardziej minimalistyczne. Warto z niego skorzystać kiedy w kuchni znajduje się już wystarczająca ilość dodatków, które określają wygląd kuchni.

Zastosowanie szkła na ścianie jest doskonałym sposobem jej zabezpieczenia, a jednocześnie nie przyciągającym szczególnie wzroku.