Filtruj według

Szerokość

Szerokość

Od ręki i na zamówienie

Blaty kuchenne w kolorze dąb sonoma w standardowych wymiarach - dostępne od ręki.

Kuchenne blaty laminowane o grubości 38 mm w kolorze dąb sonoma dostępne są w rozmiarach od 300 mm x 600 mm do 1600 mm x 600 mm.

Dąb Sonoma

Blaty kuchenne w kolorze dąb sonoma

Dąb sonoma to jasny, zgaszony odcień drewna, niezwykle popularny we współczesnych aranżacjach kuchennych. Stosowany jest najczęściej w klasycznych, rustykalnych lub skandynawskich kuchniach, zarówno jako panele podłogowe, wykończenie szafek, jak i w postaci blatów kuchennych.

Blaty kuchenne w kolorze dąb sonoma wyróżniają się prostotą i łagodnym, wręcz neutralnym charakterem, a dzięki temu stanowią idealną bazę do stylizacji kuchennego wnętrza.

Dąb sonoma wizualnie rozjaśnia i ociepla kuchnię, sprawdzi się więc w przypadku pomieszczeń, do których nie dociera zbyt dużo dziennego światła, jak i tych, którym chcemy nadać bardziej kameralny, domowy klimat.

Aktywne filtry

Jakie meble kuchenne pasują do blatów w odcieniu dąb sonoma?

Laminowane blaty kuchenne dąb sonoma są blatami drewnopodobnymi, dlatego w połączeniu z innymi rodzajami drewna mogą dawać wrażenie chaosu i braku spójności. Należy też zastanowić się chcąc zestawić je z intensywnymi kolorami. Drewno dąb sonoma najlepiej wygląda w połączeniu z kolorami neutralnymi lub tymi o podobnym, czyli niewielkim nasyceniu.

Blaty kuchenne w kolorze dąb sonoma bardzo dobrze będą prezentować się w zestawieniu z gładkimi frontami szafek, najlepiej w klasycznym lub rustykalnym stylu i w jasnej, pastelowej kolorystyce lub w ciemnym odcieniu szarości.

Świetnym wyborem będzie też połączenie ich z minimalistycznymi, białymi lub jasnoszarymi meblami kuchennymi na wysoki połysk - w takim zestawieniu blaty kuchenne w kolorze dąb sonoma dodadzą prostej i chłodnej kuchni nieco domowego ciepła i skandynawskiej estetyki.

Kolory frontów szafek kuchennych, jakie warto wziąć pod uwagę planując aranżację kuchni z blatami w kolorze dębu sonoma to biel, kremowy, jasny błękit, kolor miętowy i jasnoszary oraz grafit lub ciemna szarość na granicy z czernią.

Ta ostatnia propozycja to odważny wybór, zmieniający charakter kuchni z tradycyjnego na nieco industrialny. Jednak nawet industrialne wnętrze z blatami w kolorze drewna dąb sodoma będzie miało w sobie trochę domowego klimatu.

Blat w kolorze dąb sonoma sprawdzi się zarówno w jasnej, jak i w ciemnej kuchni. Jasnemu wnętrzu doda ciepła i koloru, a ciemnemu pomieszczeniu - przytulności i kameralności.

Praktyczne i ponadczasowe blaty kuchenne

Nie można przecenić właściwie dobranego pod względem estetyki, wymiarów i materiału blatu kuchennego. Odpowiednio szeroki blat kuchenny jest gwarancją wygodnego przygotowywania potraw i przyczynia się do codziennego efektywniejszego działania w kuchni.

Blaty kuchenne laminowane to obecnie jedne z najczęściej wybieranych blatów kuchennych, ze względu na dużą trwałość, odporność na zarysowania, wysoką temperaturę i promienie UV oraz łatwość utrzymania ich w czystości i w dobrym stanie. Ich dodatkowym atutem jest niewygórowana cena i szeroki wybór dostępnych wzorów i kolorów.

Drewnopodobne laminowane blaty kuchenne, w przeciwieństwie do prawdziwego drewna, nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Wystarczy jedynie codzienne przecieranie i standardowe czyszczenie ich tradycyjnymi środkami czystości.

Blaty kuchenne imitujące drewno są szczególnie często wybierane również dlatego, że charakterystyczna dla drewna faktura odwraca uwagę od ewentualnych zarysowań, które z czasem mogą pojawić się na niemal każdym, często użytkowanym materiale.