Kuchnia czarno biała

Kuchnia czarno biała

Bardzo często prostota okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Chociaż każdy ma swoje ulubione kolory, połączenie czerni i bieli to łatwy i co ważne sprawdzony sposób na piękną kuchnię.


W artykule:


Kuchnie w stylu monochromatycznym nigdy nie wychodzą z mody. Styl ten jest ponadczasowy, wyrafinowany i bezpieczny. Co więcej, czarnobiała kuchnia dobrze łączy się z innymi stylami wnętrz więc nie koliduje z wystrojem pozostałych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu.

Ściany kuchni

Stworzenie ścian głównym punktem monochromatycznej kuchni nadaje ogromny efekt. 

Połączenie białych ścian i czarnych lub antracytowych szafek kuchennych, blatów oraz podłogi sprawi, że kuchnia będzie wyglądać bardzo nowocześnie.

Alternatywą jest stworzenie czarnej ściany z kontrastującymi elementami dekoracyjnymi. W tym przypadku zastosować należy oczywiście bite szafki kuchenne na wysoki połysk.

Podłoga

Czarnobiałe płytki na podłodze w kuchni to również szeregi możliwości. Kolory układać można na różne sposoby. Do najpopularniejszych rozwiązań z pewnością zaliczyć należy efekt szachownicy w stylu art deco, a także układanie płytek w czarnobiałe wzory, np. zygzaki.

Ciekawe wzory na podłodze, nadadzą kuchni dodatkowy wymiar i sprawią, że całość będzie jeszcze ciekawsza.

Białe szafki kuchenne

Białe szafki kuchenne cieszą się ogromną popularnością i znajdują zastosowanie nie tylko w kuchniach monochromatycznych. Białe szafki kuchenne pozwalają wyeksponować pozostałe elementy wyposażenia kuchni w innym kolorze.

Dobrym przykładem jest połączenie białych szafek kuchennych i czarnej wyspy kuchennej, która na ich tle prezentuje się jako efektowny element centralny. Bardzo efektowne jest również zastosowanie połączenia czarnych szafek wiszących i białych szafek stojących w jednej kuchni.

Czarnobiała kuchnia z elementami glamour i art-Deco

kuchnia czarno biała glamourKuchnia czarnobiała to świetna podstawa dla dodatków w styl art-deco. Wszelkiego rodzaju dodatki w kolorze mosiądzu i złota dodatkowo ożywią i ocieplą wnętrze.

Planując kuchnię w stylu glamour warto zastosować również dekoracyjne wykończenia w miejscach łączenia ścian i sufitu. Zdaniem wielu projektantów nie ma bardziej wyrafinowanego i eleganckiego połączenia niż czerń, biel, złoto i marmur.

Blat w kolorze naturalnego drewna

Jasne drewno nada kuchni monochromatycznej bardziej nowoczesny charakter. W połączeniu z szafkami białymi szafkami kuchnia wyglądać będzie świeżo i przejrzyście.

Tego rodzaju aranżacje szczególnie sprawdzają się w domach otoczonych dużą ilością zieleni.

Nie tylko czysta biel

Kuchnia monochromatyczna nie musi oznaczać wyłącznie stosowania czystej bieli. Wykorzystanie kolorów kremowych lub złamanej bieli warto przemyśleć w sytuacji kiedy planowane jest zastosowanie dużej ilości szafek w kolorze intensywnej czerni.

Połączenie intensywnej czerni z czystą bielą, niekiedy może nadawać kuchni zbyt surowy i industrialny styl. Odcienie kremowe dobrze łączą się z czernią, nadając wnętrzu relaksującą i domową atmosferę.

Czarnobiałe akcesoria kuchenne

Monochromatyczny styl kuchni to nie tylko kolory szafek, ścian i podłóg. Czerń i biel stosunkowo łatwo wprowadzić również poprzez wszelkiego rodzaju akcesoria kuchenne. Dość popularnym rozwiązaniem jest np. połączenie czarnego piekarnika i okapu kuchennego, na tle kuchni w kolorze białym.

Wszelkiego rodzaju czarne krzesła lub taborety z kolei można wykorzystać celem nadania kontrastu dla białej wyspy kuchennej lub stolika kawowego. Podobnie, w tym celu stosowane są dużego rodzaju czarne oprawy oświetleniowe.